top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Telefon nie uruchamia się? Oto najczęstsze powody!

Zaktualizowano: 1 mar 2023


Co zrobić, aby naprawić telefon komórkowy, który nie chce się włączyć?

Naprawa telefonu, który nie chce się włączyć, nie zawsze wymaga wiedzy specjalistycznej. W rzeczywistości źródłem tego typu problemów jest sprzęt lub oprogramowanie.

Aby skutecznie naprawić smartfon, który nie chce się włączyć, musisz zacząć od wszystkich możliwych przyczyn, które mogły wywołać awarię.

Wyjaśnimy, jak naprawić telefon, który nie chce się włączyć. Jeśli jednak pomimo poniższych rad problem nie ustępuje, najlepiej zasięgnąć porady eksperta. Rzeczywiście, znalezienie właściwego rozwiązania problemu ze smartfonem, który nie chce się włączyć, nie zawsze jest proste.
Naprawa telefonu, który się nie włącza: najczęstsze przyczyny.


Istnieje wiele typowych przyczyn, które uniemożliwiają włączenie telefonu. Chcesz naprawić telefon, który nie chce się włączyć? Oto kilka możliwych powodów, dla których urządzenie nie chce się włączyć.


  1. Wyczerpana bateria. Bateria rozładowała się do tego stopnia, że aby telefon w ogóle pokazał komunikat o ładowaniu musi być podłączony do ładowarki nawet dwie godziny.

  2. Głęboko rozładowana bateria. Są sytuację, w których bateria w telefonie rozładowuje się tak głęboko, ze układ ładowania stwierdza, że jest ona uszkodzona, i nie podejmuje próby jej ładowania. Rozwiązaniem jest wymiana baterii, bądź podładowanie jej na zewnątrz telefonu.

  3. Uszkodzona bateria. Jeżeli pomimo podładowania baterii na zewnątrz telefonu, sprzęt nadal nie uruchamia się pozostaje nam wymiana uszkodzonego akumulator.

  4. Przycisk zasilania uległ uszkodzeniu. Nie może więc włączyć telefonu. Tutaj konieczne jest oddanie telefonu do specjalistycznego serwisu.

  5. Oprogramowanie inicjujące "bootloader" zawiesił się. Można spróbować przytrzymać jednocześnie Przycisk power + przycisk volume up. Telefon wejdzie w tryb recovery. Można kliknąć od razu "reboot", bądź "wipe cache partition" a następnie reboot. Spokojnie żadne dane nie zostaną usunięte.

  6. Uszkodzone bądź zabrudzone gniazdo ładowania. Jeżeli gniazdo ładowania jest uszkodzone konieczna jest jego wymiana - zalecamy oddać telefon do wyspecjalizowanego serwisu. Jeżeli gniazdo jest jedynie zabrudzone, wystarczy użyć wykałaczki i szczoteczki do zębów do jego oczyszczenia.

  7. Uszkodzone oprogramowanie. Rozwiązywanie problemu można rozpocząć od tzw. "hard resetu" (UWAGA WSZYSTKIE DANE Z TELEFONU ZOSTANĄ USUNIETE!!). Należy wejść w tryb "recovery" (procedurę opisaliśmy w punkcie 5) a następnie kliknąć "wipe data / factory reset". Telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych co często pomaga przy problemach z oprogramowaniem.

  8. Uszkodzona płyta główna. Jeżeli żadne powyższe rozwiązanie nie pomogło uszkodzona może być płyta główna. W takim przypadku zalecamy niezwłoczne udanie się do wyspecjalizowanego serwisu

Zdajemy sobie sprawę że powyższy opis jest bardzo lakoniczny, ale uważamy, że w niektórych przypadkach pozwoli wam rozwiązać problem.Jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować źródła problemu, skontaktuj się z nami https://www.serwis-telefonow-rzeszow.comOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page