top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Wymiana gniazda Samsung A52 - zobacz jak!


Wymiana gniazda samsung A52s
Płytka z gniazdem ładowania

Jeśli twój telefon ma problem z ładowaniem za pomocą kabela, nie musisz od razu myśleć o zakupie nowego urządzenia. Wymiana jedynie gniazda ładowania jest rozwiązaniem tańszym i bardziej przyjaznym dla środowiska. Należy pamiętać, że wymiana gniazda w telefonie wymaga pewnej wprawy i ostrożności. Dzisiejszym pacjentem jest Samsung A52.

Wymiana uszkodzonego gniazda w telefonie Samsung
Bardzo zniszczone gniazdo ładowania

Wymiane gniazda ładowania w telefonie Samsung z gniazdem typu C można podzielić na kilka kroków. Pominę etapy zwiazane z demontażem płytki ładowania.


Wylutowanie starego gniazda za pomocą lutownicy

Przed przystąpieniem do wylutu warto zabezpieczyć mikrofon taśmą kaptonową. Zapobiegnie to uszkodzeniu tego wrażliwego elementu wskutek przegrzania.

Użyjemy lutownicy hot air ustawionej na temperaturę 380*C nadmuch 60. Przez kilka sekund ogrzewamy powoli całą płytkę kolistymi ruchami a następnie kierujemy strumień powietrza wprost na gniazdo. Kilka sekund i gniazdo powinno bardzo łatwo odejść od płytki.Odessanie starej cyny przy użyciu plecionki

Stara cyna powinna zostać usunięta, aby zrobić miejsce na nową. Używamy plecionki firmy Relife grot T245 temperatura 380*C. Montaż nowego gniazda na starej cynie nie jest zalecany, choć niektóre serwisy nadal tak robią.


Wymiana gniazda w telefonie samsung
Usunięcie cyny za pomocą plecionki

Oczyszczenie pól lutowniczych

Czyste pola lutownicze są kluczowe dla poprawnego przylutowania nowego gniazda. Terpentyna jest lepsza w usuwaniu topnika niż IPA dlatego zalecamy jej użycie.

Następnie należy nałożyć nowy topnik, aby pomóc w przylutowaniu nowego gniazda. Warto zainwestować w dobry topnik, np. firmy Warton.


Oczyszczone pola lutownicze
Oczyszczone pola lutownicze

Ułożenie nowego gniazda na swoim miejscu

Nowe gniazdo musi być dokładnie ułożone w miejscu starego, aby wszystko działało poprawnie.


Osadzenie nowego gniazda
Osadzenie nowego gniazda

Przylutowanie wszystkich wyprowadzeń

Wszystkie piny muszą być dokładnie przylutowane, aby wymienione gniazdo działało poprawnie. W tym celu może być potrzebna mikrolutowanica, w naszym przypadku jest to lutownica na groty T210 od firmy JBC. Temperatura 360*C na grocie.


Pamiętaj, że wymiana gniazda typu C w telefonie wymaga umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Jeśli nie czujesz się na siłach, lepiej skontaktuj się z profesjonalnym serwisem telefonów.

Comments


bottom of page