top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Wymiana zbitej szybki

Zaktualizowano: 17 cze 2021


We współczesnych telefonach wyświetlacz jest na stałe scalony z przednią szybką. Szybka ta zawiera moduł odpowiadający za wykrywanie w którym miejscy palec użytkownika dotyka telefonu. Procedura wymiany samej szybki jest bardzo trudna i czasochłonna i nie jest możliwa do przeprowadzenia w warunkach domowych.


Pierwszym etapem jest demontaż modułu wyświetlacza z ramki telefonu bez jego uszkodzenia. To już stanowi problem dla początkujących serwisantów. Następnie należy odseparować szybkę od wyświetlacza za pomocą żyłki molibdenowej, oczyścić wyświetlacz ze starego kleju, nakleić nowy plaster kleju (w metodzie OCA) i nałożyć na to nową szybkę. Wszystkie te czynności muszą być przeprowadzone w sterylnych warunkach, by żadna drobinka pyłu nie dostała się pod montowaną szybkę. Zwykle robi się to w specjalnych komorach bezpyłowych wyposażonych w filtry HEPA wyłapujące najdrobniejszy pył.


Po zamontowaniu szybki należy cały moduł włożyć do maszyny, która przeprowadzi proces wyciągania bąbli. Maszyna podgrzewa cały moduł do temperatury około 50*C a następnie poddaje go na przemian wysokiemu i niskiemu ciśnieniu. Jeżeli cały proces przebiegł dobrze możemy całość montować do korpusu telefonu i testować czy wszystko jest w porządku.44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page