top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Wymiana wyświetlacza Honor 20 lite

Zaktualizowano: 1 mar 2023

Dzisiaj do naszego serwisu telefonów Tortores w Rzeszowie trafił bardzo ciekawy telefon jakim był Honor 20 lite. Klienta skarżyła się na zbity wyświetlacz, który bardzo przeszkadzał jej w użytkowaniu telefonu.


Naprawa tego telefonu okazała się bardzo prosta, niczym nie zostaliśmy zaskoczeni w trakcie. Jeżeli ktoś posiada taki model telefonu, bądź bardzo do niego zbliżony poniżej krok po kroku przedstawiamy proces jego naprawy. 1. Stanowisko Pierwszym krokiem było oczywiście przygotowanie stanowiska serwisowego. Potrzebne nam były: -śrubokręt PH

-podgrzewacz

-otwierak

-izopropanol

-taśma montażowa

-ściski do wyświetlacza

-i oczywiście nasz firmowy "bukszpanik" na szczęście
2. Wyłączenie urządzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ zmniejsza ryzyko na uszkodzenie płyty głównej w trakcie naprawy.
3. Podgrzanie telefonu i demontaż klapki

Klapka w tym modelu telefonu jest przyklejona taśmą do korpusu. Taśma pod wpływem temperatury znacząco zmniejsza swoja gęstość i lepkość przez co łatwiej jest nam odkleić klapkę od korpusu.4. Demontaż korpusu wewnętrznego.

Po zdemontowaniu klapki należy odkręcić wszystkie śrubki mocujące górny element wewnętrznego korpusu.5. Demontaż baterii.

Bardzo ważne jest, aby możliwie szybko odpiąć baterię od płyty głównej. Odpinanie taśm od płyty głównej bez uprzedniego wypięcia baterii grozi uszkodzeniem telefonu. Następnie należy odkleić baterię ciągnąć za przygotowane do tego celu paski.6. Sprawdzenie wyświetlacza

Zgodnie z zasadą ufam ale sprawdzam, przyszedł czas na sprawdzenie zakupionego wyświetlacza. Bardzo rzadko zdarzają się sytuację kiedy dostajemy uszkodzony wyświetlacz, ale warto sprawdzić go przed jego wklejeniem. Jeżeli wszystko jest ok możemy przejść dalej.
7. Demontaż wyświetlacza

W końcu przyszedł czas na demontaż wyświetlacza. Aby ułatwić sobie zadanie należy podgrzać front telefonu do temperatury około 100*C a następnie specjalnym otwierakiem odseparować go od korpusu.

8.Oczyszczenie korpusu i nałożenie kleju.

Po demontażu wyświetlacza przyszedł czas na oczyszczenie korpusu i nałożenie kleju. Korpus odtłuściliśmy dokładnie za pomocą preparatu PCC-15

Następnie został nałożony klej T-700 na ramkę korpusu9. Montaż wyświetlacza Aby osiągnąć trwałe wiązanie wyświetlacza z korpusem należy po nałożeniu kleju odczekać około 10 minut, a następnie docisnąć wyświetlacz za pomocą specjalnych ścisków. Należy oczywiście pamiętać o podłączeniu wszystkich taśm do płyty głównej i zwracając uwagę aby baterię wpiąć na samym końcu.


10. Montaż tylnej klapki. Montaż tylnej klapki rozpoczynamy od oczyszczenia jej ze starego kleju. Do tego celu bardzo przydatny może okazać się podgrzewacz. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu klapki przyszedł czas na montaż taśmy klejącej.

Zamontowaną klapkę najlepiej docisnąć do korpusu za pomocą ścisków i pozostawić cały telefon na godzinę do czasu kiedy klej ostatecznie zwiąże.

Efekt końcowy

Po upływie tego czasu możemy odkręcić ściski i cieszyć się sprawnym telefonem.


59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page