top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Problem z mikrofonem w telefonie? Sprawdź jak z tym radzimy sobie w naszym serwisie telefonów.

Zaktualizowano: 10 mar 2023


Lokalizacja mikrofonu samsung s10. Wymiana mikrofonu w serwisie telefonów Tortores w Rzeszowie

Twój rozmówca Cię nie słyszy lub słyszy bardzo słabo? W trakcie nagrywania filmów dźwięk nie jest rejestrowany? Prawdopodobnie problemem będzie uszkodzony mikrofon w Twoim telefonie. Zobacz jak nasz serwis telefonów w Rzeszowie radzi sobie z taką usterką!


Oto 6 etapów wymiany mikrofonu w telefonie:


Krok 1. Lokalizacja mikrofonu

Otwórz telefon i zdemontuj płytę główną z korpusu telefonu. Zlokalizuj mikrofon, w tym przypadku jest on przylutowany do płyty głównej w pobliżu złącza ładowania.

Lokalizacja mikrofonu samsung s10. Wymiana mikrofonu w serwisie telefonów Tortores w Rzeszowie
Lokalizacja mikrofonu w Samsungu s10

Krok 2. Demontaż mikrofonu

Przygotuj lutownicę hotair i ustaw temperaturę na 320 stopni Celsjusza nadmuch 40. Użyj lutownicy , aby ogrzać obszar wokół mikrofonu przez kilka sekund. Następnie zacznij grzać bezpośrednio mikrofon aż luty stopią się i mikrofon będzie łatwy do usunięcia. Uważaj, aby nie przegrzać płyty głównej, ponieważ może to spowodować jej uszkodzenie.


Demontaż mikrofonu samsung s10 plus. Naprawa serwis telefonów Rzeszów
Demontaż mikrofonu

Krok 3. Oczyszczenie pól lutowniczych

Gdy mikrofon jest już usunięty, usuń starą cynę za pomocą plecionki miedzianej i grota lutownicy kolbowej. Temperatura 320 *C. Następnie oczyść pozostałości starego topnika za pomocą terpentyny i wacika bawełnianego. Ostatnie zdjęcie ukazuje widok spod mikroskopu na oczyszczone pola lutownicze.


Krok 4. Nałożenie nowej cyny

Następnie nałóż nową cynę na pola lutownicze za pomocą grota. W tym przypadku warto użyć cyny o niższej temperaturze topnienia. Umożliwi to przylutowanie nowego mikrofonu niższą temperaturą niż normalnie, a tym samym zmniejszy prawdopodobieństwo jego przegrzania. W tym przypadku zostało użyte spoiwo o granicy topnienia 138 *C


Krok 5. Nowy topnik

Gdy masz już przygotowane pola lutownicze do zamontowania mikrofonu, nałóż topnik. Warto użyć dobrej jakości topnika (Amtech, Warton itp.)


Krok 6. Montaż mikrofonu

Lutujemy nowy mikrofon za pomocą stacji hot air. Najlepiej wstępnie ogrzać pola lutownicze przed położeniem mikrofonu. Zmniejszy to czas ekspozycji elementu na gorące powietrze. W tym przypadku użyto temperatury 190 *C nadmuch 50. Umieszczamy mikrofon w docelowym miejscu i grzejemy jeszcze przez kilka sekud. Czyścimy okolice za pomocą alkoholu izopropylowego IPA.

Gotowe! Montujemy płytę i testujemy nowy mikrofon. Jeżeli okazało się, że nadal nie działa całą procedurę należy powtórzyć. Proawdopodobnie przegrzaliśmy element.

598 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


bottom of page