top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Wymiana baterii

Zaktualizowano: 1 mar 2023


Konieczność wymiany baterii w telefonie występuje gdy spadek czasu pracy telefonu na niej uniemożliwia nam wygodne korzystanie z urządzenia. Prawda jest jednak taka, że jest to bardzo subiektywne odczucie i ciężko określić, czy jest to już odpowiedni moment na dokonanie takiej naprawy.


Z pomocą wychodzi firma Apple, która w swoim oprogramowaniu umieściła skrypt do mierzenia kondycji baterii. W razie nagłego jej spadku wyświetlany jest komunikat "Serwis" informujący o konieczności wymiany jej na nową. Niegdyś wymiana baterii ograniczała się do zdjęcia tylnej klapki w telefonie (montowanej na zatrzaski) włożeniu baterii, oraz ponownym zamontowaniu klapki.

Teraz sprawa nie jest już taka prosta. Wiele telefonów ma szklane plecki przyklejone do korpusu, które trzeba ostrożnie odkleić. Sama bateria również jest solidnie przyklejona do korpusu urządzenia i w trakcie jej demontażu jest ryzyko jej przebicia, a w skrajnych przypadkach powstania pożaru! Należy bardzo uważać przy tego typu naprawie.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page