top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Uszkodzony ekran? Oto co zrobić z Twoim smartfonem.

Zaktualizowano: 1 mar 2023Zepsuty ekran. To prawdziwy koszmar dla Ciebie i Twojego smartfona. Przypadkowo upuściłeś telefon na podłogę, a kiedy go podnosisz, zauważasz, że ekran jest pęknięty. Co robić w takich przypadkach i jak uniknąć powtórzenia się takiej sytuacji?

Pytanie brzmi: co zrobić z uszkodzonym ekranem? Kupić nowy smartfon czy naprawić obecny? Poniżej dowiesz się, co najlepiej zrobić w zależności od sytuacji i jak uniknąć powtórzenia się takiego wypadku.


Zepsuty ekran: naprawiać czy nie?Istnieje wiele narzędzi dostępnych w Internecie, zwłaszcza na stronach takich jak Allegro, które pozwalają naprawić uszkodzony ekran. Radzimy nie dać się skusić, bo po prostu jeszcze bardziej uszkodzisz swojego iPhone'a, Samsunga Galaxy lub inny smartfon. Niech więc zajmie się tym profesjonalista, który jest przyzwyczajony do naprawiania dziesiątek ekranów dziennie. Dzięki niemu Twój telefon komórkowy będzie w dobrych rękach.Gdy ekran jest uszkodzony lub pęknięty, najlepiej udać się do oficjalnego sprzedawcy, aby go naprawić. Jedynym problemem jest to, że nie będziesz mógł wrócić do domu ze swoim telefonem, będzie on musiał zostać kilka dni na naprawę. Ale z drugiej strony możesz być pewien, że praca będzie perfekcyjna i że wróci do Ciebie jak nowa.


Czy wolisz udać się do wyspecjalizowanego warsztatu, który wymieni Twój ekran w ciągu kilku minut? Jeśli tak, radzimy upewnić się, że użyte nowe części są oficjalne i wyprodukowane przez markę Twojego smartfona. Ale uważaj! Jeśli oddasz swój smartfon do naprawy stronie trzeciej, automatycznie stracisz gwarancję, jest to ważny szczegół, o którym należy pamiętać.

Kolejna dobra rada: przed każdą naprawą wykonaj kopię zapasową swoich danych. W ten sposób masz pewność, że nic nie stracisz, jeśli okaże się, że Twoje urządzenie jest nie do naprawienia. W rzeczywistości radzimy bardzo regularnie wykonywać kopie zapasowe, nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Ponieważ jeśli ekran pozostanie czarny, nie będziesz w stanie wykonać cennej kopii zapasowej, więc lepiej przejąć inicjatywę.Pęknięty ekran: kupić nowy smartfon?


Zadaj sobie następujące pytanie: czy mój smartfon jest zużyty? Jeśli tak, to może nie warto instalować nowego ekranu, ale kupić zupełnie nowe urządzenie. Smartfony stają się coraz bardziej złożone, a przede wszystkim coraz bardziej kompaktowe. Upadek może wtedy, oprócz stłuczenia ekranu smartfona, spowodować uszkodzenia wewnętrzne. W rezultacie koszty naprawy szybko wzrosną. Weźmy na przykład iPhone'a. Gdy pęknie ekran, często trzeba wymienić przycisk domowy, aparat, czujnik lub głośnik. To oczywiście zawyża rachunek.


Jak uniknąć stłuczenia ekranu?


Zdecydowałeś się na zakup nowego smartfona, ponieważ ekran w Twoim starym urządzeniu był beznadziejnie czarny? A może po prostu naprawiłeś swój smartfon i jest on teraz jak nowy. Jak uniknąć popełnienia tego samego błędu i ponownego uszkodzenia ekranu? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest oczywiście, aby uzyskać pokrowiec lub etui. Są one we wszystkich przedziałach cenowych, ale za około 30 zł można znaleźć coś przyzwoitego.


Oczywiście najdroższe zabezpieczenia są najskuteczniejsze. Ale jeśli nie chcesz wydać fortuny, zwykła osłona ekranu, taka jak szkło hartowane, może załatwić sprawę. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do biegania lub jazdy na rowerze ze swoim smartfonem, radzimy nie skąpić na cenie, aby mieć pewność, że Twój cenny telefon jest bezpieczny. Ponieważ w ostatecznym rozrachunku ochrona pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na ewentualną naprawę.


Chcesz chronić swój smartfon bez etui? Folia 3MK jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest to folia ochronna, która zapobiegnie pękaniu ekranu. Powłoka folii 3MK chroni również smartfon przed uderzeniami i zadrapaniami.


Sprawdź, czy masz ubezpieczenie lub gwarancję.


Jeśli tak, masz szczęście, ponieważ nie będziesz musiał płacić za naprawę uszkodzonego ekranu. Niestety, gwarancja może nie obejmować uszkodzonych ekranów. Dzieje się tak dlatego, że jeśli upuściłeś swój smartfon, to niestety jest to Twoja wina i producenci nie mają obowiązku naprawiać go za darmo. Chyba że przy zakupie uwzględniono dodatkową gwarancję producenta. Więc pamiętaj, aby to wszystko sprawdzić.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page