top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

Wymiana układu ładowania w Samsungu to prawdziwe wyzwanie! Czy poradzimy sobie z tym problemem?

Zaktualizowano: 1 mar 2023Wymiana układu ładowania w Samsungu - jak to zrobić?


Wymiana uszkodzonego układu ładowania w telefonie Samsung jest dość skomplikowanym procesem, wymagającym nie tylko odpowiednich narzędzi, ale także wiedzy i doświadczenia w dziedzinie elektroniki. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak wymienić uszkodzony układ ładowania w telefonie Samsung, korzystając z lutownicy na gorące powietrze i specjalnego sita BGA.


Krok 1: Przygotowanie narzędzi

Przed rozpoczęciem wymiany układu ładowania w telefonie Samsung, musisz przygotować odpowiednie narzędzia. Będą to:

  • Lutownica na gorące powietrze z regulacją temperatury

  • Specjalne sito o otworach z odpowiednim rozstawem oraz średnicy 0,1 mm

  • Pasta lutownicza z cyną ołowiową

  • Oryginalny układ ładowania

  • Pęseta, lutownica kolbowa inne narzędzia pomocnicze

Krok 2: Demontaż płyty głównej

Przed przystąpieniem do wymiany uszkodzonego układu ładowania, należy wyłączyć telefon. Następnie należy otworzyć obudowę telefonu i odłączyć wszystkie elementy z nim związane, takie jak bateria, ekran, płyta główna, etc. Wyjmujemy płytę i umieszczamy ją w specjalnym uchwycie.

Krok 3: Usunięcie uszkodzonego układu ładowania

Uszkodzony układ ładowania należy usunąć z płyty głównej za pomocą lutownicy na gorące powietrze. W tym celu należy ustawic lutownicę na temperaturę 380 stopni Celsjusza nadmuch 60 i zwrócić ją na uszkodzony układ ładowania. Lutowanie na gorące powietrze pozwoli stopić wszystkie połączenia lutowe, co umożliwi łatwe usunięcie układu.


Następnie oczyszczamy pola lutownicze za pomocą plecionki z uzyciem lutownicy kolbowej z bardzo małym grotem.Krok 4: Przygotowanie nowego układu ładowania

Nowy układ ładowania należy przygotować do lutowania. Należy zaopatrzyć się w specjalne sito z otworami o średnicy 0,1 mm i za jego pomocą pokryć wyprowadzenia układu kulkami.


Krok 5: Lutowanie nowego układu ładowania

Następnie należy wstawić nowy układ ładowania na płytkę główną zwracając szczególną uwakę na jego orientację względem płyty głównej i przy użyciu lutownicy na gorące powietrze rozgrzać powierzchnię układu. Temperatura powinna wynosić około 320 stopni Celsjusza, aby stopić kulki lutownicze i połączyć układ z płytą. Krok 6: Złożenie telefonu

Studzimy płytę główna i montujemy ją w telefonie. Telefon skręcamy i gotowe!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page