top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraTortores Rzeszów

W Twoim iPhone 7 przestał działać dźwięk? Oto powód!


Iphone 7 problem z dźwiękiem/układ audio

Jedna z typowych usterek w iPhone 7. Usterka spowodowana jest utratą połączenia między procesorem w telefonie a układem zarządzającym dźwiękiem. Dzieje się tak najczęściej po upadku. Pod wpływem wstrząsu pękają ścieżki pod układem U3101. W efekcie tego w telefonie przestają działać głośniki, mikrofon a w skrajnych przypadkach telefon potrafi przestać się włączać.


Jak naprawić układ audio w iPhone 7


Remedium na ten problem jest przywrócenie połączenia między procesorem a układem Audio. Zwykle robi się to poprzez odtworzenie ścieżek za pomocą cienkiej miedzianej żyłki.


Pierwszym etapem naprawy jest demontaż płyty głównej z telefonu. W tym celu podgrzewamy telefon na specjalnym separatorze, aby prościej było wykleić wyświetlacz. Wyświetlacz jest mocowany do korpusu telefonu specjalną uszczelką, która mięknie pod wpływem temperaturyPo demontażu płyty mocujemy ją w specjalnej matrycy unieruchamiając i zabezpieczając ten element przed przypadkowym uszkodzeniem w trakcie naprawy.

Następnie lokalizujemy układ U3101.


Za pomocą lutownicy na gorące powietrze ustawionej na około 360*C demontujemy układ oraz oczyszczamy pola lutownicze pod nim specjalną plecionką.
Po zdemontowaniu układu oczom ukażą się nam 4 ścieżki. To ich mikropęknięcia powodują utratę dźwięku w iPhone 7. Należy te ścieżki oczyścić oraz "załątać" z pomocą drucika miedzianego o przekroju 0.01mm^2


Następnie należy przygotować układ do ponownego wlutowania. Należy oczyścić go ze starej cyny a w niektórych przypadkach również z kleju mocującego. Na tak przygotowany układ nakładamy kulki z pomocą odpowiedniego sita do reballingu i wlutowujemy układ w uprzednio przygotowane miejsce.

Następnie montujemy płytę główną bez jej przykręcania, wpinamy wyświetlacz włączamy telefon testujemy wszystkie funkcjonalności. Jeżeli wszystko jest w porządku składamy telefon w całość.

Pamiętamy oczywiście o wklejeniu nowej uszczelki, aby zachować szczelność telefonu.Wiemy, że artykuł nie wyczerpuje w pełni tematu naprawy układ u audio w iPhone 7. Chcieliśmy w telegraficznym skrócie przedstawić wam proces naprawy takiej usterki.23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page